Nowość od BANNERA - Q4X

Nowość od BANNERA - Q4X

    Czujnik Q4X jest to czujnik laserowy świetnie sprawdzający się w trudnych warunkach. Wytrzymała obudowa wykonana ze stali nierdzewnej oraz stopień szczelności IP69K doskonale zabezpiecza urządzenie przed oddziaływaniem wody, silnych wibracji a także przed uszkodzeniami mechanicznymi. Czterocyfrowy wyświetlacz LED umiejscowiony pod katem wskazuje nam aktualny wynik pomiaru, a wraz z przyciskami służy do konfiguracji urządzenia.

     Parametryzacja jest rozbudowana, dostępne jest wiele trybów pracy, przy czym ustawianie czujnika jest proste i intuicyjne. Czujnik Q4X zapewnia pewny pomiar lub detekcję w strefie działania 25…300 mm. W zależności od modelu dostępne są wersje z wyjściem dwustanowym, analogowym (0…10V lub 4…20mA) oraz IO-Link.

     Niewątpliwą zaletą opisywanego czujnika jest jednakowe wykrywanie obiektów o różnej barwie. Sensor doskonale radzi sobie z kolorami o niskiej refleksyjności, dzięki czemu możliwe jest wykrywanie czarnych obiektów na czarnym tle z dokładnością do 1 mm.  W ofercie dostępne są również wykonania do obiektów transparentnych. Wersja ta umożliwia wykrywanie przezroczystych przedmiotów bez konieczności wykorzystania lusterka.