Kompaktowe I/O od TURCKA

Kompaktowe I/O od TURCKA

     Firma TURCK stworzyła nowe modele wieloprotokołowych modułów I/O z serii TBEN-S. Nowy produkt posiada 4 wejścia oraz 4 wyjścia analogowe. Moduły te umożliwiają podłączenie 4 rodzajów sygnałów: napięciowych, prądowych, z czujników temperatury Pt100 oraz miliwoltowych otrzymanych np. z termopar czy mostków pomiarowych. Jest to rewolucją i dużym udogodnieniem, ponieważ pozwala zastąpić pojedynczym modułem I/O trzech niezbędnych we wcześniejszych konfiguracjach.

     Dużą zaletą jest brak wymogu dołączania dodatkowych bramek dostępowych w systemach Profinet, Modbus TCP i EtherNet/IP. Niewielkie rozmiary (długość 144 mm, szerokość 32 mm), wodo- i pyłoszczelna konstrukcja IP67 oraz duży zakres temperatur pracy od -40 do +70 st. C pozwalają na montowanie modułów TBEN-S bezpośrednio na maszynach.
     Zastosowana funkcja Multiprotocol pozwala na automatyczne rozpoznanie protokołu poprzez nasłuch komunikacji w fazie rozruchowej. Przełącznik, który jest zintegrowany umożliwia łączenie urządzeń w topologii liniowej.
 

Pobierz kartę katalogową