SCHMERSAL

SCHMERSAL

     Firma rozpoczęła swoją działalność od produkowania podzespołów do wind w 1945 roku a w 1947 dołożyła do tego produkcję wyłączników elektromechanicznych. Poszerzała swoją ofertę mając na uwadze zmieniające się wymagania rynku, dzięki czemu stała się ważnym partnerem konstruktorów maszyn i ciągów produkcyjnych w Niemczech. Już wtedy mogli się pochwalić najszerszą na świecie ofertą wyłączników elektromechanicznych i przemysłowych urządzeń elektronicznych. W taki sposób z rodzinnego biznesu firma przeistoczyła się w grupę firm o globalnym zasięgu, co miało miejsce w drugiej połowie lat dziewięćdziesiątych.  Schmersal przejął w 1994 roku firmę Steute (Löhne), a w 1997 roku firmę Elan (Wettenberg). W roku 2004 wyłącznym akcjonariuszem firmy K.A. Schmersal GmbH został Heinz Schmersal. Przez odejście firmy Steute w 2005 roku zmieniono obszary działalności firmy. Skupiono się na bezpieczeństwie maszyn, automatyce przemysłowej oraz osprzęcie do dźwigów towarowych i osobowych. Aktualnie grupa Schmersal należy do światowych liderów w branży systemów bezpieczeństwa i osprzętu łączeniowego w przemyśle.

Z produktów firmy Schmersal oferujemy:

 • kurtyny i bariery świetlne i skanery laserowe
 • wyłączniki i elektromagnetyczne blokady bezpieczeństwa
 • przekaźnikowe moduły bezpieczeństwa
 • wyłączniki krańcowe
 • wyłączniki grzybkowe i linkowe
 • przyciski sterownicze i osprzęt tablicowy
 • sygnalizatory świetlne i dźwiękowe
 • wyłączniki nożne
 • czujniki zbliżeniowe i wyłączniki magnetyczne
 • maty, zderzaki i listwy naciskowe bezpieczeństwa
 • osprzęt elektryczny i elektroniczny do dźwigów osobowych

Wybrane rozwiązania producenta popularne wśród naszych klientów:

 

Kompaktowy sterownik bezpieczeństwa Protect Select firmy Schmersal daje możliwość podłączenia do 8 dwukanałowych urządzeń bezpieczeństwa (aktywnych lub pasywnych) z maks. PL e/SIL 3. Posiada funkcję bezpiecznego monitorowania sygnałów analogowych, np. temperatury oraz monitorowania zwarć międzykanałowych. Proste komunikaty umożliwiają wykrywanie usterek w systemie. Sterownik wyposażony został również w filtr wejściowy, przydatny przy urządzeniach bezpieczeństwa z możliwością „odbicia” styków.

 

 

Blokada bezpieczeństwa AZM 400 charakteryzuje się bardzo wysoką siłą ryglowania rzędu 10.000 N. Jest bistabilna, posiada aktywną zasadę działania oraz elektrycznie wysuwany sworzeń ryglujący. Blokada może pracować również na bardzo dużych, zautomatyzowanych osłonach bezpieczeństwa, np. w centrach obróbczych CNC.  Zbudowana jest w oparciu o czujniki elektroniczne oraz rygiel napędzany silnikiem elektrycznym. Aktywator z kolei wyposażony jest w tag RFID oraz otwór w który wprowadzany jest rygiel.

 

Naciskowe maty bezpieczeństwa SMS wykorzystuje się do zabezpieczenia powierzchni w niebezpiecznych obszarach pracy maszyn. Istnieje możliwość łączenia ze sobą mat w celu zwiększenia bezpiecznego obszaru. Mata składa się z dwóch stalowych płyt, przez które płynie prąd elektryczny, które z kolei oddzielone są od siebie taśmami izolującymi. Podczas nacisku na matę, płyty lekko uginają się powodując zwarcie obwodu elektrycznego i wyłączenie maszyny. Konstrukcja zalana jest w odpornym mechanicznie i chemicznie tworzywem.

 

Zawiasowy wyłącznik bezpieczeństwa dla osłon uchylnych TESF/S/CC/0 posiada stały kąt przełączania. Ten konkretny model posiada obudowę z odlewu cynkowanego, natomiast zestyki wykonano ze stopu srebra i niklu. Jest odporny na oleje i benzynę lakową i pasuje do drzwi z zawiasami po lewej lub prawej stronie. Wyposażono go w 2 wloty kablowe M16x1,5. Stopień ochrony IP65, styki NO/NC.

zobacz produkty tego producenta w naszym sklepie internetowym