IFM

IFM

     IFM zajmuje się handlem oraz usługami w branży automatyki przemysłowej. Firma powstała w roku 1969 roku, jej założycielami są Robert Buck i Gerd Marhofer. Swój sukces na rynkach międzynarodowych zawdzięczają ponad 5500 pracownikom firmy, którzy w ponad 70 krajach rozwijają i sprzedają rozwiązania dla ponad 100000 klientów z różnych branż.

Z produktów firmy IFM oferujemy:

 • czujniki do pozycjonowania (indukcyjne, pojemnościowe, magnetyczne, położenia tłoka, ultradźwiękowe, optyczne, laserowe, światłowodowe, wzmacnicze separacyjne)
 • czujniki kontroli ruchu (enkodery, monitory prędkości, inklinometry, systemy przetwarzania impulsów)
 • systemy pretwarzania obrazu (czujniki wizyjne, czujniki 3D, kamery 3D, oświetlacze)
 • technika bezpieczeństwa (czujniki induckyjne, kurtyny, przekaźniki, sterowniki)
 • czujniki procesowe (ciśnienia, podciśnienia, przepływu, poziomu, temperatury, systemy przetwarzania sygnałów, czujniki do zaworów)
 • sieci przemysłowe (sterowniki i bramki, zasilacze i monitory doziemienia, moduły I/O, moduły pneumatyczne, urządzenia AS-i do zaworów)
 • systemy identyfikacji (RFID, znaczniki, czytniki kodów)
 • systemy monitorowania warunków pracy
 • systemy do maszyn mobilnych
 • technika łączeniowa
 • zasilacze

Wybrane rozwiązania producenta popularne wsród naszych klientów:

 

Monitor drgań z pamięcią zdarzeń- mierzy w ciągły sposób drgania na niewirującej części maszyny oraz oblicza amplitudy częstotliwości charakterystycznych poszczególnych obiektów diagnostycznych. Obliczane wartości są zapisywane w nieulotnej pamięci urządzenia. Dodatkowo dzięki nastawialnemu interwałowi pomiarowemu, długość trendu może być dostosowana do potrzeb użytkownika. Urządzenie można łatwo sparametryzować za pomocą bezpłatnego oprogramowania.

 

Kamera 3D wysokiej rozdzielczości do innowacyjnych systemów wizyjnych - rejestruje równocześnie tła i obiekty wraz z ich wymiarami przestrzennymi. Posiada cyfrowy przetwornik obrazu o 23 000 punktów obrazu. W przeciwieństwie do skanerów laserowych nie wymaga ruchomych elementów. Podczas jednego zdjęcia mierzony jest nie tylko jeden punkt, lecz kompletny obraz z tłem. Oprócz obrazu wartości odległości kamera dostarcza również obraz w skali szarości. Intuicyjnie obsługiwane oprogramowanie do parametryzacji ułatwia ustawianie wartości parametrów kamery.

 

Czujnik do 2-osiowego pomiaru nachylenia oraz 3-osiowego monitorowania drgań  2-osiowe inklinometry z interfejsem CANopen służą m.in. do poziomowania maszyn mobilnych (2-osiowa kontrola położenia oraz poziomowanie na podstawie punktu zerowego do zastosowań mobilnych) lub też do automatycznej regulacji pozycji paneli słonecznych.

 

Oświetlacze diodowe do rozpoznawania obiektów. Służą do oświetlenia obiektu lub też w celu podkreślenia właściwości powierzchni, takich jak wygrawerowane kody, zadrapania lub wytłoczenia. Urządzenia są dostępne ze światłem białym, czerwonym lub niewidocznym podczerwonym, z konektorem M12.

zobacz produkty tego producenta w naszym sklepie internetowym