FESTO

FESTO

     Festo jest zarówno globalnym graczem i niezależną firmą rodzinną z siedzibą w Esslingen w Niemczech. Dostarczają pneumatyczne i elektryczne technologie automatyzacji do 300 000 klientów w ponad 35 branżach.
Firma powstała w 1925 roku i zajmuje się automatyką przemysłową oraz systemami kształcenia, szkoleń i doradztwa technicznego. Obecnie zatrudnia około 18 700 pracowników. Posiada w swojej ofercie około 33 000 skatalogowanych produktów w setkach tysięcy wariantów i znajduje rozwiązania u około 15 000 klientów rocznie. Ich przedstawicielstwa znajdziemy w 61 krajach w ponad 250 oddziałach.

Z produktów firmy FESTO oferujemy Państwu:

 • napędy pneumatyczne
 • serwopneumatyczne systemy pozycjonowania
 • napędy elektromechaniczne
 • silniki i sterowniki
 • chwytaki
 • komponenty podciśnieniowe
 • zawory
 • wyspy zaworowe
 • czujniki
 • systemy wizyjne
 • zestawy przygotowania sprężonego powietrza
 • akcesoria pneumatycznej techniki przyłączeniowej
 • sterowniki i oprogramowanie

Wybrane rozwiązania producenta popularne wsród naszych klientów:

 

Serwosterowany elektrozawór VZWP służy do sterowania przepływami o wysokim ciśnieniu, nawet przy dużych wielkościach nominalnych dzięki zastosowaniu tłoków uszczelniających zamiast
membrany. Jest przystosowany do mediów gazowych i płynnych o lepkości do 22 mm²/s i posiada funkcję "N/Z" -  zamyka elektrozawór w razie zaniku zasilania.

 

 

Manipulator EXCM łączy wysoką funkcjonalność z bardzo kompaktową konstrukcją, pozwalając optymalnie wykorzystać przestrzeń roboczą. Napęd jest oparty na kinematyce równoległej, co zapewnia niską masę elementów ruchomych, zaś pakiet napędu ze sterownikiem pozwala na łatwe uruchomienie dzięki wstępnej parametryzacji. Ponadto cechuje go możliwość pracy z dużymi obciążeniami oraz idealne dopasowanie pakietu napędu ze sterownikiem. Ruch zapewniany jest przez pasek zębaty napędzany zamocowanymi na stałe silnikami. Wózek przesuwa się w dwóch wymiarach, co pozwala osiągnięcie każdego położenia w przestrzeni roboczej.

 

MS6-SV-E-ASIS czyli zawór wolnego startu/szybkiego odpowietrzania z przyłączem do magistrali – AS-i Safety at Work. Zawór wyróżnia się ciągłością transmisji informacji o ciśnieniu zasilania i ciśnieniu wyjściowym dzięki interfejsowi AS. Posiada funkcję wolnego startu dla bezpiecznego uruchomienia komponentów maszyny a także niezawodną funkcję odpowietrzenia obszarów, krytycznych pod kątem bezpieczeństwa, przy stopie awaryjnym . Jest bardzo łatwy do zainstalowania dzięki technologia "plug and work".

 

 

 

 

 

 

 

 

W celu automatycznego odprowadzenia kondensatu z instalacji sprężonego powietrza stosuje się specjalne urządzenia i mogą być nimi spusty kondensatu serii PWEA. Kondensat przechodzi przez otwór w dolnej misce filtra do dołączonego zaworu skroplin, gdzie jest gromadzony w zbiorniku. Czujnik pojemnościowy wykrywa kiedy zostanie osiągnięty maksymalny poziom napełnienia. Kondensat uchodzi do atmosfery przez otwarcie zaworu membranowego przez przewód wylotowy. Zawór membranowy zamyka się ponownie po upływie określonego czasu reakcji. Resztkową ilość kondensatu pozostawia się w zbiorniku, tak aby sprężone powietrze nie mogło uciec do przewodu wylotowego. Urządzenie posiada Interfejs do komunikacji z urządzeniem sterującym lub może być obsługiwany za pomocą przycisków dotykowych. Stan gotowości lub pracy sygnalizowany jest przez diody LED oraz interfejs. Urządzenie wykonano w stopniu IP65 i przystosowano do pracy przy ciśnieniu 0,8...16,0bar oraz temperaturze +1...+60°C.

 

OVEM jest serią generatorów podciśnienia. Zasilanie generatora sprężonym powietrzem realizowane jest przez zintegrowany elektrozawór. W celu oszczędzania powietrza stosuje się czujnik podciśnienia, monitorujący wartość zadanego podciśnienia. Generator tego typu można podłączyć do nadrzędnego systemu sterowania. Po wyłączeniu podciśnienia można aktywować impuls wyrzutowy w celu szybkiego odrzucenia trzymanego elementu i redukcji podciśnienia. Tą funkcję realizuje drugi zintegrowany elektrozawór.

zobacz produkty tego producenta w naszym sklepie internetowym