APLISENS

APLISENS

     Firma APLISENS została założona w 1992 roku. W wyniku szybkiego rozwoju już po kilku latach działalności firma rozbudowała zakład.
W 2001 roku zapadła decyzja o utworzeniu filii w kraju i zagranicą. Rok 2002 zapoczątkował produkcję sond do pomiaru poziomu paliwa.
W bieżącym czasie APLISENS S.A., dzięki rozwojowi i ekspansji firmy mamy już ofertę na skalę europejską: Francja, Białoruś, Rumunia, Rosja 

     Firma APLISENS S.A. jest przodownikiem dostawców rozwiązań w zakresie przemysłowej aparatury kontrolno-pomiarowej.
Firma zapewnia w swojej ofercie wysokiej jakości urządzenia do pomiaru ciśnienia, różnicy ciśnień, poziomu oraz temperatury wykorzystywanych w bardzo szerokiej gamie jeśli chodzi o przemysł. Każdemu klientowi firma zapewnia kompleksową opiekę i doradzctwo związane z aplikacjami produkowanej aparatury, serwis gwarancyjny oraz pogwarancyjny.
Laboratorium ciśnień gwarantuję usługi wzorcowania przetworników ciśnienia i różnicy ciśnień własnej produkcji oraz innych producentów.
Najwyższy światowy poziom aparatury produkowany jest w Warszawie, gdzie znajduję się centrala firmy oraz główny zakład produkcyjny wyposażony w profesjonalną technologię.


Z produktów firmy Aplisens oferujemy:                                

  • przetworniki ciśnienia, różnicy ciśnień
  • sondy głębokości i przetworniki poziomu
  • czujniki i przetworniki temperatury
  • przepływ
  • mierniki, regulatory i wyświetlacze
  • zasilacze separatory i przetworniki sygnałów
  • sondy poziomu do pomiaru poziomu paliwa w samochodach ciężarowych
  • ustawniki pozycyjne
  • siłowniki elektryczne

Wyroby firmy zapewniają wszystkie niezbędne świadczenia i certyfikaty między innymi: ATEX, PED, SIL, PZH, HART, PROFIBUS, NACE. Ponadto firma posiada wszystkie certyfikaty obowiązujące w warunkach morskich.


Wybrane rozwiązania producenta popularne wsród naszych klientów:

W swojej bogatej ofercie posiadamy m. in. inteligentne przetworniki ciśnienia. Omawiany przykład inteligentnego przetwornika ciśnienia APC 2000ALW charakteryzuje się wieloma sygnałami wyjściowym np. 4-20 mA z wzbogaconym protokołem HART,
posiadającym  niezbędne certyfikaty i atesty ATEX, PED, SIL2, MID, PZH. Zewnętrzna warstwa składa się z aluminium lub ze stali kwasoodpornej dzięki czemu dane urządzenie posiada wysoki standard IP66, IP67.
Przetwornik jest bardzo dokładny, jego błąd podstawowy wynosi 0,075%-0,05%. Otrzymany poziom SIL2 zapewnia pewne bezpieczeństwo funkcjonalne. Od producenta otrzymujemy 5 letnią gwarancję.

 

Inteligentne przetworniki różnicy ciśnień mają wiele zastosowań, np przy tych z separatorami odległościowymi:
przy pomiarze metodą hydrostatyczną; pomiar poziomu w zbiornikach zamkniętych, gęstości oraz granicy faz
Połączenie cyfrowe Profibus PA, dyrektywa ATEX, Sygnał na wyjściu 4-20 mA razem z protokołem HART, Gwarancja szczelności przez wiele lat dzięki spawanej głowicy, możliwość ustawiania początku i końca zakresu pomiarowego.

 

Inteligentne sondy głębokości SG-25.Modbus i SG-25S.Modbus pracują już przy zasilaniu 4V, współpracują dzięki transmisji RS485 z protokołem MODBUS
RTU. Sprawdzają się świetnie przy pomiarach poziomów cieczy w studniach głębinowych, piezometrach czy zbiornikach.  Kilka trybów pracy rozszerza jego zastosowanie- konfiguracyjny , analogowy (pracuje w pętli prądowej 4-20 mA), Modbus RTU. 

 

 

 

 

 

 

Elektropneumatyczny ustawnik pozycyjny typu APIS posiadający funkcję całkowicie szczelnego zamknięcia zaworu szczególnie swoje zastosowanie ma odzwierciedlenie na bardzo dobrą pracę z pneumatycznymi membranowymi i tłokowymi siłownikami jedno i dwustronnego działania o ruchu liniowym lub obrotowym. Charakteryzuję się szeregiem właściwości- posiada certyfikat ATEX, komunikacja za pomocą protokołu HART, jeśli chodzi o programowanie produkt ma możliwości zaprogramowania szybkość ruchu tłoczyska siłownika.

 

Manometry z separatorami membranowymi zostały wzbogacone o separatory, dzięki którym znacząco wzrosła niezawodność manometrów.
Mają one bowiem specjalne przeznaczenie - wykonują pomiary nawet podczas drgań mechanicznych instalacji, czy podczas
pulsującego ciśnienia. Przeznaczone są do pomiaru ciśnienia mediów:
• o niskiej lub wysokiej temperaturze,
• agresywnych chemicznie
• zanieczyszczonych, lepkich, krzepnących
Manometry te chronią instalację przed rozszczelnieniem podczas awarii.

zobacz produkty tego producenta w naszym sklepie internetowym