ALLEN BRADLEY

ALLEN BRADLEY

      Marka Allen Bradley należąca do koncernu Rockwell Automation jest jednym głównych światowych liderów z zakresu bezpieczeństwa.

    Historia firmy zaczyna się już w 1903 roku kiedy to Lynde Bradley i Dr. Stanton Allen otworzyli rozpoczęli działalność z kapitałem początkowym wysokości 1000$. Firma trafiając w zapotrzebowanie rynku rozrastała się wprowadzając na rynek coraz nowocześniejsze urządzenia. Producent ten specjalizuje się w urządzeniach dedykowanych do zapewnienia bezpieczeństwa, a także systemów sterowania i napędów. Szeroka gama produktów znalazła swoje zastosowanie w przemyśle na całym świecie. Produkty serii Quardmaster stały się jednymi z najpopularniejszych produktów w swojej kategorii.

Z produktów firmy Allen Bradley oferujemy:

  • napędy, serwonapędy, sterowanie bezpieczeństwa dedykowane do napędów,
  • sterowniki bezpieczeństwa,
  • moduły I/O bezpieczeństwa,
  • przekaźniki i timery bezpieczeństwa,
  • maty bezpieczeństwa,
  • listwy naciskowe bezpieczeństwa,
  • wyłączniki ryglujące,
  • wyłączniki linkowe,
  • urządzenia fotoelektryczne,
  • elementy łączeniowe.

Wybrane rozwiązania producenta popularne wsród naszych klientów:

Maty bezpieczeństwa MatGuard™
Maty bezpieczeństwa MatGuard 440F są to czułe na nacisk urządzenia ochronne służące do wykrywania obecności osób na ich powierzchni. Maty stosowane są w miejscach w których pojawienia się człowieka może zagrażać jego bezpieczeństwu. W sytuacji której człowiek stanie na macie zostanie wystawiony sygnał do rozłączenia układu. Maty Matguard dostępne są w różnych rozmiarach i kształtach, dzięki czemu mogą być one zastosowane w wielu aplikacjach. Prosta budowa oraz solidna konstrukcja sprawiają, że są to urządzenia o dużej niezawodności. Podłączenie mat serii 440F do dedykowanego kontrolera bezpieczeństwa pozwala na uzyskanie kategorii bezpieczeństwa SIL 2 zgodnie z normą PN-EN 61508 oraz PL d zgodnie z normą zgodnie z normą PN-EN ISO 13849-1.

 

Listwy bezpieczeństwa Safedge™
Listwy bezpieczeństwa Safedge 440F są to wrażliwe na dotyk czujniki bezpieczeństwa służące do zabezpieczania krawędzi. Idealnie sprawdzają się w takich aplikacjach jak zabezpieczenie drzwi, platform, pojazdów automatycznych oraz każdych ruchomych elementów zagrażających życiu lub zdrowiu człowieka. Listwy wykonane są z dwóch rodzajów gumy (w tym jednej przewodzącej) oraz miedzianego przewodu. Ściśnięcie listwy powoduje kontrolowane zwarcie, które jest wykryte przez jednostkę kontrolną. Jedna jednostka kontrolna jest w stanie obsłużyć listwę o długości nawet 50 metrów. Akcesoria montażowe takie jak uchwyty, naroża czy też profile ułatwiają montaż oraz sprawiają, że listwy Safedge wykorzystywane są w wielu aplikacjach na całym świecie. Dostępne są listwy bezpieczeństwa o różnych kształtach i rozmiarach, dzięki czemu, każdy znajdzie rozwiązanie dopasowane do potrzeb.

 

Pilot zezwalający 440J
Urządzenie zezwalające 440J służy do zapewnienia bezpieczeństwa operatorowi podczas testów w strefie niebezpiecznej. W sytuacji gdy człowiek musi znaleźć się w strefie niebezpiecznej przy wyłączonych urządzeniach zabezpieczających wymagane jest wykorzystanie urządzenia zezwalającego. Przycisk pilota może być ustawiony w 3 pozycjach. Lekkie wciśnięcie przycisku wyłącza tymczasowo inne urządzenia bezpieczeństwa. W razie wystąpienia niebezpieczeństwa odpuszczenie przycisku lub jego mocniejsze wciśnięcie powoduje zatrzymanie maszyny.

zobacz produkty tego producenta w naszym sklepie internetowym