OMRON

OMRON

     Firma Omron jest obecnie jednym ze światowych liderów w dziedzinie automatyki przemysłowej. 
Prezesem jest Yoshihito Yamada. Firma zatrudnia 37 000 pracowników w 36 krajach trudniących się dostarczaniem technologii do klientów z całego świata. Oddziały w Europie posiadają własne centra badawcze i fabryki, z których komponenty dostarczane są do każdego kraju starego kontynentu. Historia zaczyna się od Kazumy Tateisi-ego, który zakłada firmę Omron w 1933 roku. W 1960 roku inżynierowie stworzyli pierwszy na świecie półprzewodnikowy przełącznik bezkontaktowy. Do pierwszysch wynalazków na świecie możemy zaliczyć także w pełni automatyczne bramki na stacjach kolejowych, wynalezione w 1967 roku, potrafiące czytać zarówno karnety na przewozy podmiejskie jak i regularne bilety kolejowe, a już 4 lata później Omron uruchomił pierwszą w świecie maszynę umożliwiającą automatyczne wypłacanie pieniędzy, czyli odpowiednik współczesnego bankomatu. W 1972 roku firma otwiera w Japonii pierwszą fabrykę, której pracownikami mogą być niepełnosprawni, a w 1974 rozpoczyna działalność na terenie Europy.  W 2007 roku technologia rozpoznawania obrazu znajduje zastosowanie w jedynym na świecie czujniku do rozpoznawania kolorów w 3 wymiarach.

W ofercie producenta Omron znajdziemy m.in.:

  • czujniki
  • kontrolery
  • panele operatorskie
  • sterowniki PLC
  • roboty
  • systemy bezpieczeństwa
  • systemy kontroli jakości
  • rejestratory oraz przetworniki

 

Wybrane rozwiązania producenta popularne wsród naszych klientów:

Dzięki zastosowaniu innowacyjnego procesora Intel® Atom™  odchodzącego od architektury ASIC udało się stworzyć zaawansowaną platformę dla maszyn, integrującą sterowanie ruchem, sekwencjonowanie, funkcje sieciowe, kontrolę poprzez systemy wizyjne. Nowe oprogramowanie (Sysmac Studio) umożliwia konfigurowanie, programowanie, symulację i monitorowanie poprzez sieć EtherCAT.

 

OS32C jest najmniejszym na świecie skanerem bezpieczeństwa (133mm x 143mm x 105mm), co pozwala na jego montaż na bardzo ograniczonej przestrzeni. Spełnia kategorię bezpieczeństwa 3 i nie wymaga przy tym dedykowanego kontrolera bezpieczeństwa. Spełnia także globalny standard ISO 13849-1 PLd oraz SIL 2. Znajduje zastosowanie jako detektor wtargnięcia człowieka do strefy niebezpiecznej lub detektor obecności ludzi w strefie pracy maszyny metodą skanowania podłogi ze strefą bezpieczeństwa do 3m i skanowaniu podłogi do 10m przy maksymalnym kącie widzenia 270’.

 

CP1L-EL/EM to sterownik umożliwiający podłączenie 2 enkoderów, sterowanie impulsowe 2 osiami serwo, komunikację Modbus, dołączenie modułów rozszerzających, i portów RS232 i RS422/485. Wbudowany port Ethernet pozwala na programowanie oraz może służyć do komunikacji z innymi urządzeniami obsługującymi ten standard. Wymiana danych z dowolnym urządzeniem obsługującym protokół Ethernet jest możliwa dzięki usłudze  Socket Services, która obsługuje standardowe protokoły, w tym UDP, TCP i Modbus / TCP. Sterowniki serii CP1L są także wyposażone w protokół Omron FINS Ethernet pozwalający na proste połączenie z innymi sterownikami PLC i HMI. Programowanie ułatwia obsługa bloków funkcyjnych, dla których dedykowana jest oddzielna pamięć.

 

ACCURAX G5 to najnowsza rodzina kompaktowych serwonapędów, charakteryzująca się niewielkimi gabarytami, zmniejszonym współczynnikiem masy silnika do jego mocy, niezwykłą dokładnością kontroli położenia, zakresami mocy od 100W do 15kW. Posiadają wiele nowatorskich rozwiązań, np. algorytm dostrajający, który śledzi zakłócenia mechaniczne i steruje silnik z tzw. „wyprzedzającym momentem obrotowym” (rezultatem jest eliminacja wibracji silnika), częstotliwość odpowiedzi do 2kHz, wysoką rozdzielczość dzięki 20-bitowemu przetwornikowi obrotowo-impulsowemu, sterowanie położeniem, prędkością lub momentem obrotowym, stopień ochrony IP67 dla wszystkich modeli silników.

zobacz produkty tego producenta w naszym sklepie internetowym