KÜBLER

KÜBLER

     Kübler specjalizuje się w zakresie czujników pozycjonowania i ruchu, bezpieczeństwa, techniki procesowej i transmisji.
     Firma powstała w 1960 roku, jej założycielem jest Fritz Kübler. Dziś zarządzana jest przez młodsze pokolenie, czyli Gebharda i Lothara Küblerów. Swój sukces na rynkach międzynarodowych zawdzięczają ponad 480 pracownikom firmy, którzy dbają o zaufanie klientów, dużą dostępność dobrych jakościowo produktów, natychmiastowe wysyłki, oferują innowacyjne rozwiązania, usługi i doradztwo techniczne w 50 krajach, w których posiadają swoje przedstawicielstwa.

W ofercie producenta Kübler znajdziemy m.in.:

  • enkodery: inkrementalne,  absolutne, miniaturowe, programowalne, z interfejsami do sieci przemysłowych,  enkodery safety
  • systemy liniowego przesunięcia: enkodery linkowe i liniały magnetyczne
  • liczniki elektroniczne i elektromechaniczne: liczniki impulsów, czasu pracy, prędkości obrotowej, wskaźniki położenia, w tym liczniki  EX
  • wskaźniki procesowe
  • moduły bezpieczeństwa SIL1 SIL2
  • pierścienie ślizgowe
  • inklinometry
  • akcesoria montażowe: przewody, złącza, kołnierze mocujące, bloki łożyskowe, sprzęgła, koła pomiarowe, oprogramowanie

Wybrane rozwiązania producenta popularne wsród naszych klientów:

 

Pierścień ślizgowy SR085 - doskonały sposób na transmisję zasilania i danych między platformą stacjonarną a rotującą. Modułowa budowa zapewnia swobodny dobór ilości kanałów przysyłających dane lub zasilanie do 20 możliwych kombinacji. Pierścień daje możliwość transmisji sygnałów sieciowych takich jak Profibus czy CANopen aż do 12 MB. Charakteryzują go łatwe do wymiany szczoteczki stykowe oraz okres żywotności aż do 500 milionów cykli oraz stopień ochrony do IP64. Urządzenie znajduje zastosowanie w maszynach pakujących, telewizji przemysłowej (CCTV), stołach obrotowych, robotach, itp.

 

Nowe mechaniczne systemy windowe LM2, LM3 i LM5 przeznaczone są do precyzyjnego wskazywania pozycji kabiny windy. W skład jednego zestawu wchodzą: uchwyty, koła pomiarowe, prowadnice i zestawy naciągowe, pas zębaty oraz enkoder inkrementalny lub absolutny - do wyboru. Systemy różnią się między sobą w zależności od parametrów pracy windy tj.: prędkość ruchu windy, maks. wysokość windy, sposobu montażu mechanizmu z enkoderem: na kabinie windowej lub na górze/dole. Pas w każdym z mechanizmów jest poliuretanowy, ząbkowany i z metalowym rdzeniem. Jest odporny na starzenie, może pracować w temperaturach -10...+80'C i jest odporny na efekty działania promieniowania UV.

 

Inklinometry serii IN81 oraz IN88 pozwalają na pomiar nachylenia do 85° w wersji dwu osiowej oraz do 360° dla wersji jedno osiowej. Dzięki stopniowi ochrony IP67 / IP69K oraz temperaturowym zakresie pracy od -40°C do +85°C, urządzenia te idealnie nadają się do aplikacji zarażonych na warunki pogodowe. Posiadają możliwość pracy w trybie redundantnym oraz są odporne na wibracje.

 

 

 

SMC2 to kompaktowy moduł bezpieczeństwa rodziny Safety-M ze zintegrowanym monitorowaniem napędu na jedną oś z dwoma systememi enkoderów. Ten autonomiczny regulator prędkości może pracować bez dodatkowego bezpiecznego sterownika PLC. Jest to optymalne rozwiązanie do integracji istniejących obwodów bezpieczeństwa lub modernizacji starych maszyn, a demontowalny wyświetlacz operatorski (OLED) zapewnia łatwość parametryzacji.

zobacz produkty tego producenta w naszym sklepie internetowym